Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotela?

Fotel kojarzy się każdemu z relaksem i wypoczynkiem, a więc musi być przede wszystkim wygodny. Oparcia powinny być możliwie wysokie, powinny posiadać podłokietniki. Również materiał obiciowy jest ważny. Fotel powinien być dobrany do stylu wnętrza, jego kolorystyki i dominujących materiałów.

Z czego wykonane są fotele?

Skóra nie jest zawsze dobrym rozwiązaniem jako materiałem obiciowy, ponieważ zazwyczaj jest zimna i nieprzyjemna w dotyku. Skóra naturalna jest bardziej reprezentatywna niż praktyczna, chociaż jest bardzo wytrzymała. Nieco inaczej jest ze skórą ekologiczną, która niestety po pewnym czasie łuszczy się.

Najczęściej wybiera się fotele obite tkaniną, która będzie sprawiała miłe wrażenie dotykowe. Wiele jest obić tapicerskich, które są praktyczne, wytrzymale i prezentują się elegancko. Tak więc materiał obiciowy jest istotnym wyznacznikiem przy wyborze foteli.

Fotele pokryte tkaninami obiciowymi można dobrać do danego wnętrza, ponieważ występują w różnych wersjach kolorystycznych, mają ciekawe wzory i teksturę. Można dobrać eleganckie fotele, jak również awangardowe, w zależności od gustu i potrzeb.

Maksimum wygody – fotel i pufa

Bardzo ciekawą propozycją jest komplet pufa oraz fotel. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób lubiących wypoczywać właśnie w fotelu. Zazwyczaj pufa pełni funkcję podnóżka lub stolika na gadżety czy książki. Pufa może również pełnić funkcję dodatkowego siedziska. Bardzo ładnie prezentują się pufa i fotel w takim samym kolorze. Niektóre podnóżki mają naprawdę fantazyjne kształty i formy.

Przeczytaj także  Meble tapicerowane – czym się kierować przy wyborze ?

Dodatkowe udogodnienia foteli

Fotel powinien być odpowiednio miękki. Ciekawym rozwiązaniem jest obrotowa noga, podstawa na kółkach, która ułatwia zmianę pozycji bez wstawania. Nowoczesne fotele posiadają podnóżki oraz mocowane przy podłokietniku małe blaty, dzięki czemu wszystko staje się jeszcze wygodniejsze. Niektóre fotele mają również funkcję rozkładania, dzięki czemu można nawet zyskać dodatkowe miejsce do spania w sytuacjach awaryjnych.

Różne foteli

Modne są fotele w minimalistycznym stylu, czyli liczą się przede wszystkim proste formy i kształty. Masywne ciężkie fotele nie są zbyt praktyczne, mimo iż kojarzą się z solidności.
Pożądane są lekkie fotele oczywiście z mocnej, konkretnej konstrukcji, które łatwo przestawić. Praktyczność to bardzo ważna cecha mebli w domu.
Fotel powinien być dobrany do danej aranżacji. Jeżeli jest to pokój urządzony np. w stylu glamur to fotel powinien również odpowiadać temu trendowi. Dobrze wyglądają w takiej aranżacji fotele pikowane z błyszczącymi ozdobami.
W klasycznych, stylowych wnętrzach ładnie prezentują się proste, czarne lub szare fotele. Oczywiście może to być każdy inny kolor, jednak czerń i odcienie szarości są  bardzo eleganckie.

Fotele dla odważnych

Osoby, które urządzają swój dom dosyć odważnie i oryginalnie, mogą pokusić się o designerskie fotele. Na rynku pełno jest intrygujących foteli o abstrakcyjnych formach, w kontrastujących kolorach, czy z ciekawym deseniem. Czasem trzeba odważyć się zmienić coś w nudnych stylizacjach, mogą to być właśnie niecodzienne fotele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *