Podstawowe meble ogrodowe

Bez względu na to, czy mamy maleńki ogródek, czy może całkiem duży ogród, z pewnością lubimy spędzać w nim czas. Po całym dniu ciężkiej pracy przyda się chwila relaksu z książką, w otoczeniu zieleni, o którą sami dbamy. Szczęściarze, którzy mają ogród, muszą mieć w nim swój mały azyl. Przyda się fotel, w którym można usiąść. Może znajdzie się miejsce na stół? Jakie meble wybrać do ogrodu?

Stół, ławka, z może zestaw mebli?

Zanim wybierzemy meble ogrodowe, zastanówmy się, jaką funkcję mają spełniać. Jeśli po prostu lubimy posiedzieć w ogrodzie, przyda się wygodna ławka. Do niej możemy dokupić poduszkę czy koc i już mamy idealne miejsce do relaksu. Ogród zachęca do biesiadowania, a jeśli planujemy przyjęcia grillowe czy małe garden party, potrzebny będzie stół i krzesła. Zwróćmy uwagę na to, ile mamy miejsca i jak chcemy rozłożyć poszczególne elementy. Najlepiej kupić zestaw mebli, gdyż tworzą one ładny komplet, a wszystko do siebie pasuje. Dobierzmy do niego wyposażenie, czyli poduszki, pokrowce i inne części zamienne.

Relaks w ogrodzie. Wybieramy hamaki i huśtawki

Miłe chwile spędzane w ogrodzie wielu z nas natychmiast przywodzą na myśl hamak, w którym można poleżeć i naprawdę odpocząć. Kołysanie lubią nie tylko dzieci. W sklepach znajdziemy hamaki o ciekawych konstrukcjach, które nie wymagają wieszania na dodatkowych podporach. Niektóre mają bardzo nowoczesne formy i sprawdzą się nawet w bardzo uporządkowanym, minimalistycznym ogrodzie. Pamiętajmy, że na takie konstrukcje potrzeba sporo miejsca, więc sprawdźmy, czy hamak na pewno się zmieści i czy nie zagraci ogrodu. Może stara opcja z wieszaniem na drzewie będzie lepsza.

Przeczytaj także  Mury z klinieru - dlaczego warto

Jakie materiał jest najlepszy?

W sklepach znajdziemy meble ogrodowe wykonane z metalu, rattanu, plastiku i drewna. Zanim zdecydujemy się na rodzaj materiału, pamiętajmy, że ma on wpływ na trwałość, solidność i odporność mebli na warunki atmosferyczne, czyli wodę, słońce i temperaturę. Naturalnym i solidnym materiałem jest drewno, które idealnie pasuje do ogrodu. Drewniane meble występują w wielu rodzajach i prezentują różne style. Bywają meble wykonane z całych konarów, lekkie, ażurowe konstrukcje, jak i te łączone ze szkłem. Piękne są również różnego rodzaju plecionki, jak wiklina, ratan i trawa morska. Są bardzo ładne, ale nie są zbyt odporne na działanie czynników zewnętrznych i lepiej chować je przed deszczem. Alternatywą jest metal, czyli stal, żeliwo i aluminium, odpowiednio zabezpieczone farbą antykorozyjną. Może w dobrym stanie przetrwać wiele lat, ale tego typu meble zazwyczaj są dosyć drogie. Upływ lat dobrze znosi plastik. Nowoczesne meble plastikowe są ładne i dobrze wykonane, więc jest to ciekawa propozycja.

Piękny ogród jest wizytówką gospodarza, w którym przyjdzie mu spędzić sporo dni na ciężkiej pracy. Zasługuje więc i na chwile relaksu w swojej wypieszczonej oazie. Miłe wieczory spędzone w blasku księżyca wynagrodzą wszystkie trudy. Odpowiednie meble będą doskonałym towarzystwem.