Mury z klinieru – dlaczego warto

 

Elewacje i ogrodzenia z klinkieru są bardzo trwałe i charakteryzuje je estetyczny i naturalny wygląd. Cegły z klinkieru powstają z mieszaniny gliny i piasku, którą po wyrobieniu i uformowaniu wypala się w temperaturze powyżej 1000°C. Bardzo szybko dostrzeżono i doceniono liczne walory tego materiału, który dziś ma bardzo szerokie zastosowanie.

Właściwości cegieł z klinkieru

Cegły z klinkieru są trwałe i bardzo wytrzymałe. Bardzo trudno je zniszczyć, nawet rzucając. Tego typu cegły są mrozoodporne i przez wiele lat nie trzeba ich konserwować. Świetnie łączą się z innymi materiałami. Ich zaletą jest piękny i naturalny wygląd. Występują w wielu kolorach, wielkościach i kształta

Zastosowanie cegieł z klinkieru

Cegły z klinkieru to obecnie jeden z najpopularniejszych materiałów, z którego powstają piękne elewacje budynków różnych instytucji, obiektów

ksztaltki klinkierowe ogrodzenie klinkier sakralnych, firm, a także coraz częściej domów prywatnych. Cegła klinkierowa ma naturalny wygląd i może przypominać stosowane kiedyś cegły, więc często uzupełnia się nią brakujące fragmenty ścian starych domów i kamienic. Z klinkieru powstają również cokoły domów, ogrodzenia, kominy i kominki, schody i parapety okienne, a także podłoga na tarasach i balkonach. Klinkierem wykłada się również podjazdy i chodniki ogrodowe.

 

 

Jak podkreślić naturalny urok cegieł z klinkieru?

Do cegieł z klinkieru trzeba dobrać odpowiednią zaprawę murarską, która nie odbierze im uroku. Tradycyjne zaprawy murarskie mają w składzie wapno, które może przenikać w głąb klinkieru. Jeżeli użyjemy takiej zaprawy, nie tylko nie spełni swojej funkcji, lecz także zniszczy naturalny wygląd cegły. Padający deszcz rozpuści zaprawę, która pozostawi na powierzchni klinkieru nieestetyczny, białawy nalot. Do takich cegieł trzeba zastosować specjalną zaprawę, która zawiera tras, dzięki czemu jest bardzo elastyczna i łatwo ja wyrobić.

Przeczytaj także  Jakie meble do ogrodu

 

ogrodzenie z klinkieru

Tego typu spoiw można używać także w roli wypełniacza spoin między cegłami czy płytkami klinkierowymi. Jeśli chcemy kupić uniwersalne spoiwo, zwróćmy uwagę na jego kolor, który musi pasować do klinkieru.

Cegły klinkierowe wyglądają bardzo ozdobnie i z pewnością chcemy, by długo wyglądały idealnie. Zastosowanie odpowiedniej zaprawy sprawi, że dom długo zachowa naturalny i ładny wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *