Jakie meble do ogrodu

Każdy marzy o wymarzonym ogrodzie, który będzie centrum odpoczynku i przyjmowania gości. Zieleń w ogrodzie to podstawa. Trawa, krzewy i kwiaty to nieodłączny element ogrodu. Mniej jednak uwagi przykłada się meblom ogrodowym. Jakie są rodzaje i możliwości?

Wykonanie mebli ogrodowych

Meble rattanowe

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o meblach wykonanych z rattanu, czyli zdrewniałych pędów indonezyjskich palm. Dostępne są one w wielu modelach i zworach, które nadadzą ogrodowi klimatu.stolik w ogrodzie

Dzięki swojemu nietypowemu wykonaniu pasują do każdego typu ogrodu. Do zaaranżowanego w sposób klasyczny i nowoczesny. Są lekkie (łatwe w transporcie) i proste w utrzymaniu. Niestety nie są odporne na zmienne warunki atmosferyczne, więc trzeba je chować za każdym razem, gdy spadnie deszcz.

Meble plastikowe

Meble plastikowe są najtańsze. Z tego też powodu cieszą się dużą popularnością. Są lekkie i łatwe w utrzymaniu. Dodatkowo są odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Nie straszny im wiatr i deszcz. Niestety są też mało wytrzymałe. Mogą szybko pęknąć

Meble drewnianebejca do drewna

Meble drewniane są bardzo dobrym wyborem do ogrodu. Świetnie się tam będą komponować, a dobrze zadbane posłużą przez wiele lat. Należy pamiętać, że drewniane meble, o które się nie dba szybko niszczeją i tracą swoje walory estetyczne. Warto pamiętać o okresowe pielęgnacji drewna. Impregnat do drewna bardzo dobrze zakonserwuje meble i odświeży i wygląd. Na zimę drewniane meble trzeba przenieść do zamkniętego, suchego pomieszczenia. Dobrym wyborem jest strych.

Przeczytaj także  Mury z klinieru - dlaczego warto

Meble metalowe

Meble metalowe są najcięższym typem mebli ogrodowych, co dla niektórych może stanowić wadę, wskazując ich trudność w transporcie. Są jednak najbardziej odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Dodatkowo są bardzo dobrze wykonane. Będą służyć przez wiele lat.

Propozycje mebli ogrodowych

Na tarasie idealnie wkomponuje się narożnik. Może być wykonany z rattanu, drewna lub metalu, obsadzony poduszkami. Dobrze prezentuje się stolik szklany. Nie warto kupować stolików plastikowych. Są one lekkie i łatwo przewrócić na nim przedmioty.

Na ogrodzie przed słońcem może chronić parasol ogrodowy. Tutaj należy zwrócić szczególną uwagę na jego średnicę. Parasol powinien być takiej wielkości, by swoim zasięgiem objąć wszystkie osoby siedzące przy stole. Duże parasole są ciężkie (mają nawet 5 metrów średnicy), dlatego podstawa, na której się utrzymuje powinna być bardzo dobrze wykonana. Aluminiowe rury sprawdzą się tylko i wyłącznie przy niewielkich parasolach Przy dużych wybierz taki, który ma drewnianą rurę. Materiał parasola powinien być na tyle gruby, by zniósł każde warunki pogodowe. Niw bierz takich wykonanych z plastiku.

 

Hamak w ogrodzie pozwoli ci się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy, wypić kawę lub przeczytać książkę. Hamaki można podzielić na sznurowe i materiałowe.

Hamak sznurowy to klasyczna forma wykonana z plecionego sznura. Hakami wykonane z konopi są bardzo wygodne ( z czasem dopasowują się do ciała), jednak zbierają sporo wilgoci.

Przeczytaj także  Jak zabezpieczyć drewno na zimę

Hamaki materiałowe są najbezpieczniejsze dla dzieci, są wykonane z bawełny, poliestru, niekiedy mieszanki.

Hamak kojarzy się z tym, ze przymocowany jest z obu stron do drzewa. Jednak na rynku jest wiele modeli wyposażonych w odpowiedni stelaż, który umożliwi umiejscowienie hamaku w dowolnym miejscu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *